Czasem od tak, mimochodem Coś czegoś staje się powodem... Foto dziennik...
Blog > Komentarze do wpisu

Szninkiel takie tam wspomnienia...

Hm... troche nie swojo mi o tym pisać, ale to był pierwszy dorosły komiks jaki znalazł się w moich rękach... Szninkiel to obsypana nagrodami opowieść o świecie zwanym Daar, w którym ciągle toczy się wojna między trzema nieśmiertelnymi: Jargotem, Zembrią i Barr-Findem. Głównym bohaterem jest postać przypominająca hobbita, szninkiel J'on, niewolnik Barr-Finda, który przeżywa jedną z walk, ale zostaje na polu bitwy, przez co uzyskuje wolność. Bóg O'n objawia się mu pod postacią wielkiego czarnego prostopadłościanu. Zgodnie z legendą wybrany przez O'na przywróci pokój na Daarze. J'on zostaje wbrew własnej woli uznany za wybrańca i wyzwoliciela uciemiężonych szninkli.

Mineło już ponad dwadzieścia lat od premiery a mnie się zupełnie przypadkiem przyplontało kolorowe wydanie z 2002 roku (część drugą zamieściłem w klipe poniżej) i aż lezka w oku zakręciła... Ze względu na sporą dozę okrucieństwa i erotyki komiks był początkowo zalecany tylko dla dorosłych czytelników... w klipie poniżej część 2 Wybraniec i scena tak bliska mojemu pokoleniu...:-)

Ps. zaponiałem tylko dodać że komiks ten powstał we współpracy polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego i belgijskiego scenarzysty Jeana Van Hamme...

wtorek, 11 sierpnia 2009, sbrozyna

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: aszu, *.range109-153.btcentralplus.com
2012/08/21 22:33:28
ostatnio po raz pierwszy od czasów dzieciństwa czytałem szninkla. fantastyczny komiks!

darmowe liczniki>

statystyka