Czasem od tak, mimochodem Coś czegoś staje się powodem... Foto dziennik...

Widokowki z Exeter...

sobota, 04 grudnia 2010
Udało mi się wyrwać nieco wcześniej z pracy i choć przez chwilę mogłem uczestniczyć w tym szaleństwie. Grudniowe czwartki w Exeter jak i pewnie w całej Anglii to te dni kiedy człowiek w spokoju (?!) po pracy do godziny 22:00 może zrobić zakupy... Princesshay to centrum handlowe w samym centrum miasta (taka nowoczesna dzielnica z pięknymi szklanymi sklepami i niebotycznie drogimi apartamentowcami)... pozwoliłem sobie nakręcić ruch na tej ulicy i świąteczny wystrój około godziny 21:00, serdecznie zapraszam...:-)

 


Ps. tak przy okazji i mnie się udało polowanie zdobyłem kilka fajnych prezentów pod choinkę dla Zosi może wrzucę tu jakąś fotkę po świętach...:-)
piątek, 03 grudnia 2010
Ktoś by powiedział co z tego, ale dla nas to wydarzenie, Devon to takie miejsce w UK gdzie śnieg leży co najwyżej kilka godzin, a tu już drugi dzień, temperatury od tygodnia oscylują w dzień poniżej 0o a w nocy około -5o C... ...zdjęcia z wczorajszego poranka... widok z okna... oj miło by było gdyby utrzymał się do świąt...:-)

Ps. śnieg nie jest taki zły przekonali się do tego piłkarze Lecha Poznań remisując z Juventusem Turyn 1:1 i awansując do 1/16 Ligii Europy...:-) 
czwartek, 05 listopada 2009
Kiedyś już wrzuciłem tutaj z krótkim opisem fotkę z Reed Hall'em (reprezentacyjny budynek Uniwersytetu w Exeter), ale po pierwsze było to dawno i w tonacji B&W teraz będzie jesiennie... tak też zdarzyło się że wczorajsza pogoda była niemal idealna to fotografowania tej pory roku, trochę padało, a w przerwach pięknie grzało słoneczko...:-)......Ps. więcej fotek wrzuciłem na moją galerię...
czwartek, 29 października 2009

Tytuł to tylko taka luźna aluzja do polskich pomników stawianych radzieckim wyzwolicielom, notka natomiast jest o angielskiej wersji militarnej victorii czyli pomnik ku czci tych co zginęli za koronę podczas dwóch światowych wojen... fotki pochodzą z Exeter z parku nie opodal ruin tamtejszego zamku... :-)

...

... i w odróżnieniu od tych radzieckich tu najważniejsza jest kobieta, gdyż to ona była największą bohaterką tych wojen, gdyż to jej synowie i mężowie ginęli na wszystkich frontach tych konfliktów...

Ps. a tu dla równowagi radziecki pomnik który stał na radomskim placu zwycięstwa, obecnie na zaniedbanym prawosławnym cmentarzu również w tym mieście... :-)

 

sobota, 12 września 2009

Tytuł może być nieco mylący ale na zdjęcia poniżej wpadłem przeglądając stare zdjęcia z zeszłorocznych wakacji (kilka z nich było już tu publikowanych), okazją do tego nudnego zajęcia było zebranie wszystkich ciekawych prac w jednym miejscu tj na http://cien78.web-album.org/, co pewnie trochę potrwa... :-)

...

Ps. serdecznie zapraszam do mojej nowej galerii...

czwartek, 20 sierpnia 2009

Dzisiaj taki pejzażyk w kilku odsłonach... miejsce banalne, bo budynek w któryn zazwyczaj pracuje, o tyle przyjemne że ukazane z pewnej odległości...:-)

poniżej ta sama fotka ale nieco podrasowana w Corel Paint Shop Pro XI...

...

Ps. fajna zabawa...:-)

piątek, 31 lipca 2009

Taka notka trochę z ostaniej chwili, czyli z wczoraj, w Holland Hall odbył się chefs chalenge dla kucharzy Universytetu w Exeter... siedem uniwersyteckich holli wystawiło swoje teamy i walczyły o cztery statułetki w kategorii: najlepszy starter, danie głowne, deser i stolik, piąta statułetka była dla najlepszego teamu...:-)

oczywiście i ja tam byłem do końca nie wytrwałem ale trochę utrwaliłem na mojej karcie SD...:-)

poniżej przygotowania drużynie której kibicowałem...:-)

...

a oto końcowy efekt... deser... :-)

Ps. nie dotrwałem do końca nie znam rezultatów ale i tak była fajna zabawa...:-)

środa, 29 lipca 2009

Obecny rok jest jak ekspresowy pociąg, siedzisz w nim a przed oczyma przesówają ci się kolejne widoki, zmiana generuje zmianę, a ty tylko myslisz kiedy to dotrwam do końcowej stacji... tak się złożyło ze kolejny raz w tym roku przeprowadzaliśmy się, już nie wystaraczała nam kawalerka, a żeby nie komulowac kolejnych kosztów  przenieśliśmy się z flatu w centrum miasta do domku na przedmiesciach (Exwick jedna z dzielnic Exeter)... a to widok z okna który mnie oczarował...:-)

z lewej strony kadru widać exeterską katedrę, a na zdjęciu poniżej (gdyby było nieco większe) w prawym rogu można dojrzeć kanał angielski...

ponizej w całej okazałości (pozostawiłem w kolorze aby było łatwiej dojrzeć)...

... no i jak tu się nie zakochać w takich widoczkach...:-)

środa, 15 lipca 2009

Raczej już nie za wiele mam czasu na samotne spacery z aparatem, a jak już mam aparat to głownie robię zdjęcia mojej gwiazdeczce...:-) ale na swojej komórce znalazłem dwie foty z za szyb... z jakiś mi bliżej nieokreślonych powodów wyciągnąłem aparat telefoniczny i pstryknąłem te fotki...

... obraz oleiny exeterskiej katedry wisi w witrynie jednej z galerii, cena 275 funtów...:-)

undefined

... makieta centrum Exeter natomiast znajduje się w witrynie tuż przed centrum handlowym Princesshay...

... ostatnia fotka z caffe shopu na szczycie domu towarowego Debenams, prawda że całkiem miły widoczek...:-)

sobota, 06 czerwca 2009

Taka krótka notka o miejscu z którym jestem związany zawodowo...

Uniwersytet w Exeter w roku 2009 znalazł się w gronie 10 najlepszych uczelni w UK wg. opiniotwórczego dziennika The Times, a dokładnie na pozycji 9. tegoż rankingu, jest to niewątpliwie duży awans gdyż w roku 2004 okupował pozycję 34. (akurat los tak chciał że właśnie w tych latach związał mnie z tym miejscem, czyli i ja mam jakiś udział w tym sukcesie)...

Przy ustalaniu rankingu bierze się pod uwagę: satysfakcję studentów, renomę, kadrę, jakość serwisu, osiągnięcia absolwentów itp (pełen opis wymagań tutaj...)... najbardziej znaną absolwentką uczelni jest brytyjska pisarka J. K. Rowling (twórczyni cyklu fantasy Harry Potter)... aha tak na marginesie jedna z moich koleżanek próbowała mi wmówić że w 1991 roku uczelnia była na miejscu 3. tuż za wielką dwójką Oxford, Cambridge... mało prawdopodobne gdyż gazeta z rankingiem ruszyła w roku 1992... poniżej pierwsza dziesiątka:

1. Oxford
2. Cambridge
3. Imperial Collage
4. St Andrews
5. University Collage London
6. Warwick
7. London School of Economics
8. Durham
9. Exeter
10. Bristol

Ps. podobne rankingi prowadzą polskie czasopisma najpopularniejszym i najstarszym jest ranking Wprost...

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zakładki:
Ciekawe Blogi
Ciekawe strony...
Cień Wernera TV...
CWTV Foto
CWTV Komiks
Dlaczego Cień Wernera...
Foto galerie...
Foto_Blogi...
Foto_magazyny...
Info dla Emigrantów...
Interaktywne media...
Ksiega gosci...
Masters of photography...
Sportowe_Blogi...
Testy i opinie...

darmowe liczniki>

statystyka